Üyelik ile İlgili Sorular
1 SeçKonuş nedir? SeçKonuş, kullanıcıları telefon ortamında buluşturan, numaraları görünmeden sadece kendi belirledikleri gün ve saat dilimlerinde konuşma imkanı sağlayan güvenli bir konuşma platformudur. Tüm üyelerine arandıkça kazandırır.
2 SeçKonuş nasıl çalışır? Adım 1 Servise ücretsiz üye olursun.
Adım 2 Çağrı kabul ettiğin gün ve saat dilimlerini ayarlar, sohbet etmek istediğin ilgi alanlarını yazarsın.
Adım 3 İlgi alanlarını beğenip seni arayanlarla bilgisayar başında olmadan konuşmaya başlarsın.
Adım 4 Sen de konuşmak istediğin, kafanın uyuşacağını düşündüğün kişiyi seçer, çağrı kabul ettiği günleri ve saat dilimlerini görürsün.
Adım 5 Hesabına istediğin tutarda kredi yüklersin.
Adım 6 Belirlediğin kişinin yanındaki tıkla bağlan butonuna basarsın. Hem senin hem de arkadaşının telefonu sistem tarafından aranır ve konuşmanız hemen başlatılır.
3 Nasıl üye olurum? SeçKonuş anasayfasında sağ üst köşesinde yer alan "Kayıt Ol" butonuna basarak üye olmak için ilk adımı atabilirsin. İlk aşamada girmen gereken bilgiler Rumuz, e-posta adresi, cinsiyet, doğum tarihi, çağrı almak ve çağrı yapmak için kullanacağın bir cep telefonu numarası. Bu cep telefonu numarasına şifren gelecek ve sisteme giriş yapabileceksin. Sonraki aşamada diğer kullanıcıların seni daha kolay bulması, aynı özelliklere sahip üyelerin seni tanıması için profil bilgilerini güncelleyebilirsin.
4 Üyelik ücretli mi? Hayır. SeçKonuş'a üyelik tamamen ücretsiz; ancak arkadaş olmak istediğin kişilerle konuşabilmek için yapacağın konuşmanın dakika tutarına göre kredi yüklemen gerekir.
5 Kayıt olurken neden cep telefonu numaramı talep ediyorsunuz? Girmiş olduğun telefon numarasına, sana ait olduğunu doğrulamak amacıyla onay kodu gönderiliyor. Böylece başkalarının sana ait numara ile SeçKonuş portalına üye olması engelleniyor. Ayrıca çağrılar SeçKonuş teknolojisi tarafından hem arayana hem de aranana bağlanıyor. Bu sayede telefon faturana da hiçbir ücret yansımamış oluyor.
6 Görüşmelerim telefon faturama yansıyacak mı? Hayır. SeçKonuş portalını kullandığın için telefon faturana herhangi bir ücret yansımayacak. Sürpriz faturalar kesinlikle olmayacak. Çağrıları hem sana hem de aradığın kişiye SeçKnuş teknolojisi bağlayacak.
7 Üye oldum ama şifrem cep telefonuma gelmiyor, ne yapmalıyım? Kayıt Ol butonuna tıkladığın anda cep telefonuna gerekli şifre bilgini gönderiyoruz. Ancak kullandığın operatörün yoğunluğuna bağlı olarak bu süre değişebilir. Ayrıca bazı durumlarda cep telefonun reklam mesajlarına kapalı ise şifre sana ulaşmayabilir.
8 Üyelikten nasıl iptal edebilirim? SeçKonuş üyeliğini Profil Düzenle menüsünden "Üyeliğimi İptal Et" seçeneği ile iptal edebilirsin. Üyeliğini iptal etmeden önce bize ulaşırsan belki de yaşadığın sorunu kolayca çözeriz ve üyeliğine devam etmek isteyebilirsin.
9 SeçKonuş kullanmak güvenli mi? SeçKonuş son derece güvenilir bir altyapı ile hizmet veriyor. En büyük yatırımımız güvenliğinizi sağlamak için kullandığımız yeni nesil teknolojiler. Ayrıca kayıt olurken girmiş olduğun telefon numarasını hiç kimse ile paylaşmıyoruz. Diğer üyelerin sana ulaşmasının tek yolu profilindeki Tıkla Bağlan butonu.
Profil ile İlgili Sorular
1 Profilimi nasıl güncelleyebilirim? Profilini güncellemek için öncelikle hesabına giriş yapıyorsun. Daha sonra sol sütunda yer alan Profil Düzenle seçeneğine tıklıyorsun. Unutma, ne kadar güncel ve doğru bir profile sahip olursan diğer üyelerin güvenini kazanman o kadar kolay olur.
2 Nasıl fotoğraf albümü oluşturabilirim? İstatistiklere göre fotoğraflı SeçKonuş üyeleri çok daha fazla arama alıyor, daha fazla insanla tanışıyor. Bu nedenle profiline fotoğrafını eklemen, hatta bir fotoğraf albümü oluşturman çok önemli. Hesabına giriş yaptıktan sonra sol sütunda yer alan Resimlerim seçeneğini tıkla. Daha sonra önce arama sonuçlarında gözükecek, seni en iyi anlatan fotoğrafını seç. Profil fotoğrafının ardından eğlendiğin anları da diğer kullanıcılarla paylaşabilirsin. Bilgisayarından seçeceğin dilediğin kadar fotoğrafı Browse tuşuna basarak teker teker ekleyebilirsin.
3 Profil güncellemelerim reddedildi, neden olabilir? Profilini güncellediğinde yeni bilgilerin deneyimli editörlerimizin onayından geçtikten sonra profilinde gözüküyor. Bunun nedeni SeçKonuş platformunun kötüye kullanılmasını önlemek, diğer arkadaşlık sitelerinin başlıca sorunu olan sahte hesapların önüne geçebilmek. Sizin ve diğer kullanıcılarımızın güvenliğine fazlasıyla önem verdiğimizden böyle bir uygulamayı yapmak zorundayız. Eğer profil güncellemelerinde diğer kullanıcıları rahatsız edebilecek küfür, hakaret, uygunsuz içerik veya fotoğraf bulunuyorsa bu bilgileri onaylamıyoruz. Şahsi telefon numarası paylaşmak da sitemizin kuruluş amacına ters düştüğünden ne yazık ki yayınlamamız mümkün değil.
3 Şifremi nasıl değiştirebilirim? Üye girişi yaptıktan sonra sol taraftaki menüden şifre değiştir bölümüne tıklayarak şifrenizi değiştirebilirsiniz.
4 Şifremi nasıl değiştirebilirim? Üye girişi yaptıktan sonra sol taraftaki menüden şifre değiştir bölümüne tıklayarak şifrenizi değiştirebilirsiniz.
5 Şifremi unuttum ne yapmalıyım? www.seckonus.com sayfasına girdikten sonra üye giriş linkine tıkladığınızda gelen pencerede şifremi unuttum linkine tıklayın, gelen ekranda cep telefonunuzu girip gönder deyin, şifreniz cebinize gelecektir.
Arama ile İlgili Sorular
1 Bir kişiyi nasıl arayabilirim? SeçKonuş seni ve beğendiğin üyeleri telefonun iki ucunda birleştiren bir sistem. Bu sistemi kullanmak için öncelikle sana uygun olduğunu düşündüğün, muhabbet etmek istediğin üyeleri belirliyorsun. Eğer aramak istediğin kullanıcının hattı açık ise yapman gereken son derece basit, Tıkla Arasın butonuna tıklamak.
2 Hiç kimse aramıyor neden? -SeçKonuş üyeleri kendi beğenilerine, ilgi alanlarına uygun olduğunu düşündükleri üyeleri ararlar. Eğer aranma şansını artırmak istiyorsan şu seçenekleri uygulamayı düşünebilirsin;
-Profilini güncelle: Daha fazla bilgi içeren profiller üyelerin dikkatini de daha çok çekecektir.
-Kendini anlat: Yakışıklıyım, her şeyden anlarım türünde bilgiler sandığın kadar çok ilgi çekmiyor. Daha yaratıcı ol.
-Fotoğraf ekle: İstatistiklerimize göre fotoğraflı üyeler daha sık aranıyor.
-Sen de arama yap: Arama yapmaktan çekinme. Yeni bir dostluğa, uzun süreli bir aşka gerekiyorsa ilk adımı sen at.
3 Telefon görüşmem kapandı, neden olabilir? Hesabınızdaki kredi biterse telefon otomaik olarak kapanır.
GSM operatörlerinden kaynaklı bir sıkıntı yaşanmış olabilir
Konuştuğunuz kişi istediği takdirde telefonu kapatabilir.
4 Çağrı almak için bilgisayar başında olmakımıyım? Hayır. SeçKonuş sen bilgisayar başında olmasan, internet bağlantın olmasa bile çalışır. Profil bilgilerine ulaşan diğer SeçKonuş kullanıcıları sana ulaşmak için tek bir tuşa basar. Seninle konuşmaya başlar.
5 Çağrı almak istemiyorum, sadece aramak istiyorum ne yapmalıyım? Hattınızı gelen çağrılara kapatmak için giriş yaptıktan sonra sol taraftaki profil resminizin hemen yanında "Hat Açık Kapat" ibaresi vardır, buradan hattınızı çağrılara kapatabilirsiniz. Dilediğiniz zaman tekrar bu kısımdan hattınızı çağrılara açabilirsiniz.
Kredi ile İlgili Sorular
1 Nasıl kredi alabilirim? Kredi alabilmek için kullanabileceğiniz yöntemler
-Kredi Kartı -Banka Havalesi -Mobil Ödeme -PayPal Bu işlemlerden Kredi kartı,mobil ödeme ve paypal seçenekleri ile alınan krediler anında hesabınıza yüklenir
Banka Havalesi ile yapılan ödemeler 24 saat içersinde hesabınıza yüklenir. Havale ile yaptığınız ödemelerde mutlaka açıklama kısmına SeçKonuş a üye olurken kullandığınız GSM numarasınıda giriniz.
SeçKonuş a giriş yaptıktan sonra üst menüdeki "Kredi Yükle" linkini tıklayarak buradaki satın alma seçeneklerinden biriyle işlem yapabilirsiniz.
2 Kaç kredi almam bana yeterli? Canın ne kadar konuşmak istiyorsa o kadar kredi yüklemelisin. Muhabbeti hoş bir arkadaş buldun görüşmenin yarım kalması hoş olmaz.
3 Kredi satın almadan önce denemek istiyorum ne yapmalıyım? SeçKonuş sistemini deneyebilmeniz için size 300 kredi kayıt anında yüklenmektedir. 300 kredi 5 dakika görüşme anlamına gelmektedir.
4 Görüşmelerim sonrasında Telefonuma ücret yansıyacak mı yoksa sadece kredilerimden mi düşecek Telefonunuza kesinlikle ücret yansımayacak SeçKonuş sistemi görüşmek istediğiniz kişi ile sizi arayacak ve telekonferans sistemi ile birbirinize bağlayacak.
5 Kredilerimi iade etmek edebilirmiyim? Hayır. kredilerinizi iade edemezsiniz.
6 Ücretlendirme periyodu nedir? Ücretlendirmeleriniz konuştuğunuz saniye kadardır. Dakika başı ücretlendirilmek gibi sürprizlerle karşılaşmazsınız.
Üyelerle İlgili Sorular
1 Aradığım üye telefonu açmıyor, ne yapabilirim? Aradığınız kişi müsait olmayabilir, daha sonra tekrar deneyebilir veya başka bir üye ile bağlantı kurabilirsiniz. Aynı kişi ile bu sorunu defalarca yaşamanız durumunda destek@seckonus.com adresine mail atabilirsiniz.
2 Bir üyenin telefonunu öğrenebilirmiyim? Hayır. üyelerin telefon numaraları hiç kimseyle paylaşmaz.
3 Konuşma esnasında karşı taraf telefonu kapattı, neden olabilir? Konuşma içeriğinden rahatsızlık duymuş olabilir, acil bir işi çıkabilir, o anda müsait olmayabilir.